Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Porady ogrodnicze

 • Rok na działce - Maj

  Maj to najpiękniejszy, najbardziej kolorowy miesiąc w naszym klimacie. Miesiąc ten w naszych ogrodach cieszy bogactwem barw i zapachów: drzewa intensywnie się zielenią, wiele roślin kwitnie, a w warzywniakach wschodzą pierwsze warzywa.

  Czytaj więcej

 • Rok na działce - kwiecień

  „Kwiecień plecień, bo przeplata…”– głosi ludowe przysłowie. I rzeczywiście w tym miesiącu nie tylko pogoda jest zróżnicowana, ale również ogrodowe prace. Wciąż jeszcze trzeba walczyć ze skutkami zimy, jednocześnie przygotowując ogród do nadejścia cieplejszych dni.

  Czytaj więcej

 • Rok w ogrodzie - marzec

  Marzec w ogrodzie jest bardzo ważnym miesiącem, gdyż wreszcie zawita do nas upragniona wiosna. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada na 21 marca. Pora zatem zabrać się do pracy i porządkowania ogrodów i działek po zimie.

  Czytaj więcej

 • Rok na działce - Luty

  Zima wprawdzie jeszcze trwa, ale coraz więcej jest ciepłych i słonecznych dni. Ogród wkrótce zacznie budzić się do życia. W lutym nie możemy zaniedbywać ogrodniczych obowiązków. To właśnie w tym miesiącu warto zacząć intensywne przygotowania do nowego sezonu ogrodniczego, by już w marcu poczuć przyjemny powiew wiosny w ogrodzie. Jakie prace ogrodnicze trzeba wykonać w lutym?

  Czytaj więcej

 • Rok na działce - Styczeń

  Styczeń to miesiąc, w którym nie ma wiele prac do wykonania w ogrodzie. I choć może nam się wydawać, że jest to ,,martwy sezon” na naszych działkach, to nie możemy zapominać o ważnych kwestiach (pracach), które powinno się wykonać w tym czasie. W ostatnich latach pogoda w styczniu bywa bardzo zróżnicowana. Planując prace ogrodnicze na styczeń należy uwzględnić warunki atmosferyczne panujące w danym roku.

  Czytaj więcej

 • Co warto sprawdzić przed sezonem


  Remanent w składziku nawozowym. Należy przejrzeć zapasy  i określić stan nawozów z poprzedniego sezonu. Możliwość ich bezpiecznego wykorzystania będzie zależeć od daty przydatności oraz zachowanej konsystencji. 

  Czytaj więcej

 • Porady dla działkowców w Radio Lublin

   Jak co miesiąc, w Radio Lublin w programie pn. „Dom i ogród”, przybliżę aktualne i ważne sposoby na zachowanie bujnej zieleni i piękna Państwa ogrodów. Tym razem dowiecie się Państwo jak przygotować ogród oraz rośliny tarasowe na czas urlopu.

  Czytaj więcej

 • Porady dla działkowców w Radio Lublin

  To już kolejna audycja dla nowych działkowców na antenie Radio Lublin.

  W najbliższą sobotę (11 czerwca 2022 r.) po godzinie 11 rozpocznie się program pn. „Dom i ogród”.

  Czytaj więcej

 • Ściółkujemy!

  Ściółkowanie jest jedną z najprostszych oraz najmniej pracochłonnych  form pielęgnacji gleby oraz roślin. Ten zabieg oddziałuje zarówno na właściwości gleby, jak i kondycję roślin.

  Czytaj więcej

 • Początek sezonu na działkach już jutro w Radio Lublin

   Już w najbliższą sobotę  (25 marca 2022 r.) na antenie Radio Lublin po godzinie 11. podpowiem jakie są teraz najpilniejsze prace w ogrodzie. Będę również zachęcać, także mniej doświadczonych ogrodników, do zakładania warzywników.  

  Czytaj więcej