Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności OZ PZD

 • Rok na działce - Maj

  Maj to najpiękniejszy, najbardziej kolorowy miesiąc w naszym klimacie. Miesiąc ten w naszych ogrodach cieszy bogactwem barw i zapachów: drzewa intensywnie się zielenią, wiele roślin kwitnie, a w warzywniakach wschodzą pierwsze warzywa.

  Czytaj więcej

 • Szkolenia dla nowych działkowców

  W czwartek 18 kwietna br. odbyło się trzecie z cyklu 11 zaplanowanych szkoleń podstawowych dla nowych działkowców z Lubelskich ROD-ów.

  Czytaj więcej

 • Wybory samorządowe 2024

  Głosujmy na osoby, które wspierają Rodzinne Ogrody Działkowe

  Czytaj więcej

 • Cykl szkoleń dla aktywu ROD w Okręgu Lubelskim

  Okręgowy Zarząd PZD w Lublinie, zgodnie z przyjętym harmonogramem, przeprowadził cykl 5-ciu narad szkoleniowych dla aktywu ROD (przedstawicieli zarządów i komisji rewizyjnych). Głównym narad było przygotowanie się do prawidłowego przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej.

  Czytaj więcej

 • Spotkanie Prezesów Kolegium ROD z Prezydentem Miasta Zamościa

  W dniu 15 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie, Pana Grzegorza Kurczuka oraz Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Zamościa z Prezydentem tego miasta Panem Andrzejem Wnukiem. Miejscem spotkania był Zamość. Celem tego spotkania było omówienie  spraw związanych z przyszłością ogrodów w świetle nowej ustawy i rozporządzeń do tej ustawy, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

  Czytaj więcej

 • Stanowisko Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Okręgu Toruńsko-Włocławskim PZD w sprawie 10 lecia ustawy

  10 lat temu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polskiego Związku Działkowców: uchwalenie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Dzięki długoletnim skutecznym wysiłkom działaczy związkowych nareszcie udało się wywalczyć swoje prawa.

  Czytaj więcej

 • STANOWISKO Okręgowej Rady PZD w Lublinie


  w sprawie jubileuszu 10-lecia uchwalenia ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r.
  o rodzinnych ogrodach działkowych


  13 grudnia 2013 r. miliony polskich działkowców uwierzyło w to jutro.
  Oto – doceniając pozytywną rolę ogrodnictwa działkowego, będącego dziedziną życia społecznego, przyczyniającą się do zaspakajania socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin
  z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska i przyrody, ustawodawca uznał za konieczne zapewnienie dalszego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, jako stałych elementów infrastruktury gmin, które powinny być uwzględniane w procesie ich rozwoju dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń – uchwalając znowelizowaną ustawę
  o rodzinnych ogrodach działkowych.

  Czytaj więcej

 • STANOWISKO Okręgowej Rady PZD w Lublinie

  13 grudnia 2013 r. miliony polskich działkowców uwierzyło w to jutro. Oto – doceniając pozytywną rolę ogrodnictwa działkowego, będącego dziedziną życia społecznego, przyczyniającą się do zaspakajania socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska i przyrody, ustawodawca uznał za konieczne zapewnienie dalszego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, jako stałych elementów infrastruktury gmin, które powinny być uwzględniane w procesie ich rozwoju dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń – uchwalając znowelizowaną ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych.

  Czytaj więcej

 • Narada szkoleniowa księgowych OFK Okręgu PZD w Lublinie

  11 grudnia 2023 r. w siedzibie Okręgu PZD w Lublinie odbyła się narada szkoleniowa dla księgowych OFK. Prezes Okręgu PZD w Lublinie Pan Grzegorz Kurczuk przedstawił najważniejsze zagadnienia związane z Aktualną sytuacją Związku, niezbędne działania w zakresie dostosowania struktury Okręgowej PZD do aktualnych zadań ROD i potrzeb Związku.

  Czytaj więcej