Przeskocz do treści Przeskocz do menu

PZD Lublin

Artykuły

 • XXIV posiedzenie Krajowej Rady PZD

  W dniu 14 marca 2024 Krajowa Rada PZD obradowała w Warszawie na swoim XXIV posiedzeniu. Posiedzeniu przewodniczył Prezes PZD Eugeniusz Kondracki. Uczestniczyła w nim Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej Maria Fojt oraz prezesi Okręgów niebędący członkami KR PZD.

  Czytaj więcej

 • Stanowisko Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 14 marca 2024 roku w sprawie wyborów samorządowych

  Krajowa Rada PZD uznaje, że tegoroczne wybory samorządowe mają kluczowe znaczenie dla przyszłości rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) w Polsce. Decyzje podejmowane na szczeblu gmin i innych jednostek samorządowych bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie ROD, obejmując kwestie planowania przestrzennego, inwestycji komunalnych, podziału środków publicznych i rozwiązywania lokalnych problemów społecznych. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby w samorządach zasiadali ludzie, którzy rozumieją znaczenie ROD i są gotowi bronić ich interesów.

  Czytaj więcej

 • Cykl szkoleń dla aktywu ROD w Okręgu Lubelskim

  Okręgowy Zarząd PZD w Lublinie, zgodnie z przyjętym harmonogramem, przeprowadził cykl 5-ciu narad szkoleniowych dla aktywu ROD (przedstawicieli zarządów i komisji rewizyjnych). Głównym narad było przygotowanie się do prawidłowego przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej.

  Czytaj więcej

 • Szkolenie dla działkowców - zaproszenie

  Data szkolenia:

  Serdecznie zapraszamy na szkolenie pt. "Zdrowa gleba to gwarancja udanych upraw"

  Czytaj więcej

 • Rok na działce - Luty

  Zima wprawdzie jeszcze trwa, ale coraz więcej jest ciepłych i słonecznych dni. Ogród wkrótce zacznie budzić się do życia. W lutym nie możemy zaniedbywać ogrodniczych obowiązków. To właśnie w tym miesiącu warto zacząć intensywne przygotowania do nowego sezonu ogrodniczego, by już w marcu poczuć przyjemny powiew wiosny w ogrodzie. Jakie prace ogrodnicze trzeba wykonać w lutym?

  Czytaj więcej

 • Spotkanie Prezesów Kolegium ROD z Prezydentem Miasta Zamościa

  W dniu 15 stycznia 2024 roku odbyło się spotkanie Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie, Pana Grzegorza Kurczuka oraz Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Zamościa z Prezydentem tego miasta Panem Andrzejem Wnukiem. Miejscem spotkania był Zamość. Celem tego spotkania było omówienie  spraw związanych z przyszłością ogrodów w świetle nowej ustawy i rozporządzeń do tej ustawy, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

  Czytaj więcej

 • Czytajcie "działkowca"!

  Na rynku jest już najnowszy – lutowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę, dobrze przystającą do polskich realiów. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad oraz inspiracje związane z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalnymi kompozycjami lub elementami małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy

  Czytaj więcej

 • Lutowy "Mój Ogródek" – od 19.01 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom

  W wydaniu lutowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji oraz praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć istotnych zimowych zadań, warto nie tylko sięgnąć po nowy „Mój Ogródek”, ale i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl. Przedwiośnie to niełatwy okres dla większości roślin doniczkowych. Wznawiają intensywną wegetację, ale są też wyczerpane po zimie i wymagają naszej szczególnej uwagi. O tym jakie zabiegi można, a nawet trzeba przy nich wykonywać wyjaśniamy w temacie miesiąca „Dbamy o doniczkowe”. 

  Czytaj więcej

 • Komunikat KZ PZD z dn. 12.01.2024 r. w sprawie wysyłki wytycznych WZ sprawozdawczo-wyborczych w ROD

  Krajowy Zarząd PZD informuje, że w dniu 10 stycznia 2024 roku do wszystkich zarządów ROD za pośrednictwem Poczty Polskiej przekazana została przesyłka, w skład której wchodzą: 1. Broszuraw formacie A4 zawierająca: a) Wytyczne dla zarządów ROD i komisji rewizyjnych w sprawie przeprowadzenia walnych zebrań i konferencji delegatów w roku 2024 oraz  wzory druków do przeprowadzenia tych zebrań,b) Wytyczne dla ROD w sprawie sporządzania sprawozdań finansowych ROD za 2023 wraz z załącznikami, c) Wytyczne dla ROD w sprawie opracowania preliminarzy finansowych ROD na 2024 wraz z załącznikami. 2. Biuletyn Informacyjny nr 1/2024 z aktualnymi dokumentami dotyczącymi działalności Związku.

  Czytaj więcej

Wyszukaj ROD

Wyszukaj ROD

Chcesz nawiązać kontakt Z ROD w swojej okolicy? Przejdź na stronę, na której prezentujemy podstawowe informacje i dane kontaktowe.

Wyszukaj

Ogródek 1/2024

Ogródek 1/2024

W najnowszym numerze Ogródka znajdziesz ciekawe artykuły o trendach na wiosnę 2024. Może zainspirują Cię do zmian w Twoim ogrodzie.

Zobacz