Przeskocz do treści Przeskocz do menu

PZD Lublin

Artykuły

 • Stanowisko Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Okręgu Toruńsko-Włocławskim PZD w sprawie 10 lecia ustawy

  10 lat temu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polskiego Związku Działkowców: uchwalenie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Dzięki długoletnim skutecznym wysiłkom działaczy związkowych nareszcie udało się wywalczyć swoje prawa.

  Czytaj więcej

 • Rok na działce - Styczeń

  Styczeń to miesiąc, w którym nie ma wiele prac do wykonania w ogrodzie. I choć może nam się wydawać, że jest to ,,martwy sezon” na naszych działkach, to nie możemy zapominać o ważnych kwestiach (pracach), które powinno się wykonać w tym czasie. W ostatnich latach pogoda w styczniu bywa bardzo zróżnicowana. Planując prace ogrodnicze na styczeń należy uwzględnić warunki atmosferyczne panujące w danym roku.

  Czytaj więcej

 • Czytajcie "działkowca"!

  Uwaga: w sprzedaży pojawił się już styczniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Oprócz aktualnych porad i wiadomości, znaleźć w nim można m.in. wiele wspaniałych inspiracji na nadchodzący sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

  Czytaj więcej

 • Styczniowy "Mój Ogródek" od 20.12 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodniko

  W wydaniu styczniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji oraz praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć istotnych zimowych zadań, warto nie tylko sięgnąć po nowy „Mój Ogródek”, ale i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

  Czytaj więcej

 • STANOWISKO Okręgowej Rady PZD w Lublinie

  13 grudnia 2013 r. miliony polskich działkowców uwierzyło w to jutro. Oto – doceniając pozytywną rolę ogrodnictwa działkowego, będącego dziedziną życia społecznego, przyczyniającą się do zaspakajania socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska i przyrody, ustawodawca uznał za konieczne zapewnienie dalszego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, jako stałych elementów infrastruktury gmin, które powinny być uwzględniane w procesie ich rozwoju dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń – uchwalając znowelizowaną ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych.

  Czytaj więcej

 • Oświadczenie senatorskie Senatora Adama Szejnfelda skierowane do Ministra Rozwoju i Technologii

  W ostatnim czasie otrzymuję bardzo wiele wystąpień działaczy i członków Polskiego Związku Działkowców dotyczących obaw o przyszłość ogrodów działkowych w Polsce w związku ze zmieniającymi się przepisami prawa, które mogą w sposób negatywny dotknąć ROD.

  Czytaj więcej

 • STANOWISKO Okręgowej Rady PZD w Lublinie


  w sprawie jubileuszu 10-lecia uchwalenia ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r.
  o rodzinnych ogrodach działkowych


  13 grudnia 2013 r. miliony polskich działkowców uwierzyło w to jutro.
  Oto – doceniając pozytywną rolę ogrodnictwa działkowego, będącego dziedziną życia społecznego, przyczyniającą się do zaspakajania socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin
  z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska i przyrody, ustawodawca uznał za konieczne zapewnienie dalszego istnienia i rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych, jako stałych elementów infrastruktury gmin, które powinny być uwzględniane w procesie ich rozwoju dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń – uchwalając znowelizowaną ustawę
  o rodzinnych ogrodach działkowych.

  Czytaj więcej

 • Komunikat KZ PZD z dnia 15 grudnia 2023 r. w sprawie 10-lecia ustawy o ROD

  W związku z dziesiątą rocznicą uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, Krajowa Rada PZD uznaje to wydarzenie za jedno z najdonioślejszych wydarzeń w historii polskiego ogrodnictwa działkowego. Zwieńczyło bowiem wielomiesięczną walkę środowiska działkowców o przyjęcie nowej ustawy, która stanowi fundamentalne osiągnięcie całego ruchu działkowego. Sukces był tym większy, że ustawa została opracowana przez samych działkowców, którzy ją złożyli do Sejmu jako projekt obywatelski poparty podpisami ponad 924 tysięcy obywateli.

  Czytaj więcej

 • Komunikat KZ PZD z dnia 15 grudnia 2023 r. w sprawie kampanii na rzecz zabespieczenia ROD

  Komunikat Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 15 grudnia 2023r. w sprawie kampanii na rzecz zabezpieczenia ROD w przepisach planistycznych

  W związku z doniesieniami o modyfikacji przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii projektu rozporządzenia dotyczącego tzw. stref planistycznych, Krajowa Rada PZD informuje, że mimo zaproponowanych zmian, projekt nadal poważnie zagraża przyszłości wielu ROD. Utrzymane przepisy mogą skutkować dla ogrodów zablokowaniem ujawnienia w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, co zagraża podstawowym interesom działkowców.

  Czytaj więcej

 • Komunikat KZ PZD w sprawie przepisów dotyczących cen prądu dla ROD

  12 grudnia 2023 Marszałek Sejmu przekazał Prezydentowi RP do podpisu ustawę z dnia 7 grudnia 2023r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Przedmiotowa nowelizacja zakłada przedłużenie, na pierwszą połowę 2024r., mechanizmów chroniących odbiorców przed wzrostem cen energii. Zgodnie z ustawą, w pierwszej połowie 2024r. utrzymana zostanie możliwość rozliczenia określonego pakietu (limitu) energii wg cen „zamrożonych” na poziomie z 2022r.

  Czytaj więcej

Wyszukaj ROD

Wyszukaj ROD

Chcesz nawiązać kontakt Z ROD w swojej okolicy? Przejdź na stronę, na której prezentujemy podstawowe informacje i dane kontaktowe.

Wyszukaj

Ogródek 1/2024

Ogródek 1/2024

W najnowszym numerze Ogródka znajdziesz ciekawe artykuły o trendach na wiosnę 2024. Może zainspirują Cię do zmian w Twoim ogrodzie.

Zobacz