Szeroka tematyka poruszanych zagadnień spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Podczas tegorocznych spotkań omówiono jakie istnieją możliwości zagospodarowania działek o charakterze ogrodniczym. Przedstawiono propozycje doboru gatunków i odmian do ogrodów ziołowych i owocowo-warzywnych. Zachęcano do prowadzenia nowoczesnych metod uprawy np. w skrzyniach i na podniesionych grządkach.
Wyjaśniono rolę rodzinnych ogrodów działkowych jako ważnego elementu przestrzeni miejskich o dużej bioróżnorodności oraz terenów o unikalnych walorach przyrodniczych. Zwrócono uwagę na znaczenie formy użytkowania działek oraz sposobu ich zagospodarowania, które przekładają się na odbiór ogrodów działkowych przez społeczność i samorządy lokalne.
Na wykładzie pt. „Ekologia w twoim ogrodzie” zorganizowanym wspólnie zPolskim Klubem Ekologicznych Okręg Środkowo-Wschodni, określono wpływ sąsiedztwa rodzinnych ogrodów działkowych na środowisko przyrodnicze oraz wyjaśniono jakie działania podejmowane przez działkowców mogą decydować o jakości życia społeczności lokalnych. Podkreślano potrzebę istnienia i funkcję jaką pełnią ogrody działkowe w przestrzeni miejskiej.
Podczas ostatniego spotkania, w którym uczestniczyła również radca prawny okręgu, Pani Anna Kurczuk, wyjaśniono przepisy prawne obowiązujące w Stowarzyszeniu ogrodowym PZD.
Omawiane podczas szkoleń zagadnienia były ważne i potrzebne, a co najważniejsze -spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców.
Anna Ewa Michowska, instruktor ds. ogrodniczych Okręg w Lublinie