Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szkolenia dla nowych działkowców

W czwartek 18 kwietna  br. odbyło się trzecie z cyklu 11 zaplanowanych szkoleń podstawowych dla nowych działkowców z Lubelskich ROD-ów. Podczas szkoleń omawiano tematy związanie
z obowiązującymi aktami prawnymi, to jest ustawa o ROD, Statutu PZD i Regulaminu ROD. W dalszej części szkleń przedstawiono aspekty funkcjonowania ogrodu działkowego oraz prawa i obowiązki działkowca. Tematami, które były przedstawione była też  etyka i dobre obyczaje w ROD, omówione zostały także podstawowe informacje z zakresu uprawy i ochrony roślin. Podczas szkoleń przeznaczono czas na dyskusję, wymianę doświadczeń jak i pytania z zakresu regulaminu ROD oraz uprawy roślin ogrodniczych.

Szkolenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczestników. Wielu z nich wyraziło zadowolenie
z przekazanej wiedzy oraz możliwości praktycznego zastosowania jej na swoich działkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz informacje kontaktowe do osób, które mogą udzielić dalszej pomocy w przypadku pytań lub wątpliwości. Każdy uczestnik otrzymał również  zaświadczenie o ukończonym szkoleniu dla nowych działkowców.

 

Instruktor ds. ogrodniczych

Piotr Szypiło