Przeskocz do treści Przeskocz do menu

PZD Lublin

Artykuły

  • Mój Ogródek w sprzedaży od 19 lutego!

    W marcowym „Moim Ogródku” polecamy byliny i rośliny cebulowe na nowy sezon! Doradzimy jak rozmnożyć modne i lubiane storczyki oraz jak przyspieszyć kwitnienie kanny i begonii bulwiastej, aby zdobiły ogród już pod koniec wiosny. Podpowiemy, jak ciąć drzewka jabłoni, a także jak zapobiec infekcjom na roślinach sadowniczych.

    Czytaj więcej

  • Komunikat Prezydium KR PZD w sprawie zasad rozliczania wywozu śmieci przez działkowców zamieszkując

    Zjawisko zamieszkiwania na terenie ROD stanowi problem, z którym od lat zmaga się Polski Związek Działkowców. Mimo, że zakaz zamieszkiwania na terenie ROD jest uregulowany w ustawie o ROD oraz Regulaminie ROD ciągle znajdują się działkowcy, którzy łamiąc przepisy prawa przenoszą się na działkę z rodziną i całym swoim dobytkiem.

    Czytaj więcej

  • Informacja o badaniu sprawozdania finansowego jednostki krajowej PZD za 2015 rok oraz wydaniu opini

    W dniach 15-17 lutego 2016 roku obradowała Krajowa Komisja Rewizyjna PZD, która w sześcioosobowym składzie przeprowadziła badanie bilansu i działalności statutowej jednostki krajowej PZD za 2015 rok.

    Czytaj więcej

  • Harmonogram narad szkoleniowych dla aktywu PZD i księgowych

    Harmonogram rejonowych narad szkoleniowych

    dla  Prezesów i członków Zarządów ROD, Przewodniczących Ogrodowych Komisji Rewizyjnych i księgowych ROD Okręgu PZD w Lublinie

    Czytaj więcej

  • Spotkania środowiska działkowców rejonu zamojskiego z władzami samorządowymi w sprawie wsparcia

    Spotkania środowiska działkowców Okręgu PZD w Lublinie rejonu zamojskiego z władzami samorządowymi w sprawie wsparcia finansowego dla rodzinnych ogrodów działkowych

    Rodzinne Ogrody Działkowe Okręgu PZD w Lublinie z rejonu zamojskiego, który swoim zasięgiem obejmuje: powiat biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski oraz zamojski, poszukują różnych źródeł finansowania zaplanowanych przedsięwzięć inwestycyjnych w ogrodach. Pomysłów na unowocześnienie infrastruktury ogrodowej oraz na wzbogacenie oferty zarówno dla działkowców, jak również dla lokalnej społeczności mają sporo, natomiast ich realizacja od strony finansowej przysparza sporo problemów. W związku z tym Wiceprezes Okręgu PZD w Lublinie Pani Janina Dziechciaruk wraz reprezentacją Prezesów ROD odbyła szereg spotkań z Prezydentem Miasta Zamościa, Starostami i Burmistrzami poszczególnych powiatów.

    Czytaj więcej

  • Czym leczą się działkowcy?

    W miesiącach jesienno-zimowych grypa osiąga swoje apogeum nie oszczędzając nikogo. W przychodniach lekarskich chorzy  oczekują w długich  kolejkach na wizytę u lekarza, bo przecież trzeba zażyć jakieś leki.

    Czytaj więcej

  • Bioróżnorodność gatunkowa w rodzinnych ogrodach działkowych

    W okręgu lubelskim nadal mówimy o ekologii. Kolejne szkolenie promujące ogrodnictwo działkowe i jego rolę w zachowaniu bioróżnorodności gatunkowej w środowisku miejskim spotkało się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

    Czytaj więcej

  • Dziennik Trybuna: Czy miasta mogą się rozwijać nie niszcząc ogrodów działkowych?

    Ogrody działkowe istnieją  od ponad 100 lat. Nie od dziś wiadomo, że miasta potrzebują coraz to nowych terenów inwestycyjnych. Tych jednak z roku na rok jest coraz mniej. Niestety w zderzeniu z rozwojem i postępem miast najczęściej przegrywają właśnie ogrody działkowe. Na początku XIX wieku w aglomeracjach miejskich na całym świecie mieszkało nie więcej niż 30 milionów ludzi. W ciągu zaledwie jednego wieku liczba ta wzrosła do 2 miliardów.  Miasta kojarzą się dziś z dużymi osiedlami mieszkaniowymi, centrami handlowymi i zakorkowanymi w godzinach szczytu ulicami, pełnymi spieszących gdzieś ludzi. Mimo to wciąż jawią się jako miejsce, w którym żyje się ludziom lepiej. Polskie metropolie starają się ze wszech miar doścignąć metropolie Zachodniej Europy i zapewnić swoim mieszkańcom wysoką jakość życia. Czy jednak we wszystkich państwach Europy rozwój ten przebiega podobnie?

    Czytaj więcej

  • "Ubóstwo równa się zamieszkiwaniu w ROD" - czyli kto i dlaczego mydli działkowcom oczy?

    Podkarpacie. Jeden z najbiedniejszych regionów Polski. Duże bezrobocie, niskie zarobki, niezadowalający poziom pomocy socjalnej. W związku z powyższym wydawać by się mogło, że obszernie omawiany w ostatnim czasie problem zamieszkiwania w ponadnormatywnych altanach w polskich ROD, zwłaszcza na Podkarpaciu będzie zjawiskiem nagminnym. Nic bardziej mylnego.

    Czytaj więcej

  • Komunikat KR PZD w sprawie sprzedaży działek z ponadnormatywną altaną

    UWAGA OSTRZEŻENIE!!!

    Nie kupuj kłopotów

    Na wielu popularnych portalach internetowych, gdzie zamieszcza się różnego rodzaju informacje o kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości ukazują się również ogłoszenia, w których oferowana jest sprzedaż domu mieszkalnego na działce rekreacyjnej. Sprzedający wszelkimi sposobami i metodami zachwalają swoje budynki, ich wyposażenie, usytuowanie i wszystkie wygody, w jakie zostały wyposażone prezentowane domy. Dołączają też wiele zdjęć, na których widać, że rzeczywiście są to bardzo ładne i gotowe do zamieszkania domy jednorodzinne. Ceny oferowane przez sprzedających są zróżnicowane, ale wydają się rażąco niskie w porównaniu z cenami domów na innych terenach. I to powinno u każdego, kto choćby z ciekawości przegląda ogłoszenia o zamiarze nabycia działki z altaną, zrodzić podstawowe pytanie: dlaczego tak jest i czy to aby nie jest ogłoszenie, które wprowadza potencjalnego kupca w błąd i nie przysporzy mu w przyszłości samych kłopotów?

    Czytaj więcej

Wyszukaj ROD

Wyszukaj ROD

Chcesz nawiązać kontakt Z ROD w swojej okolicy? Przejdź na stronę, na której prezentujemy podstawowe informacje i dane kontaktowe.

Wyszukaj

Ogródek 1/2024

Ogródek 1/2024

W najnowszym numerze Ogródka znajdziesz ciekawe artykuły o trendach na wiosnę 2024. Może zainspirują Cię do zmian w Twoim ogrodzie.

Zobacz