Pierwszy dzień wakacji rozpoczął się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „BURSAKI” w Lublinie wspaniałą zabawą zorganizowaną przez zarząd ogrodu zarówno dla małych, jak i dużych członków ogrodu, naszych rodzin i przyjaciół. Z zaproszenia skorzystało również kilkoro członków z innych lubelskich ogrodów Stowarzyszenia Ogrodowego PZD.
Zabawa w słońcu, na tle błękitnego nieba trwała już od południa. Gości przywitał Prezes ROD, Krzysztof Żmuda, życząc dzieciom bezpiecznych, ciekawych wrażeń, a dorosłym – miłych rozmów i spacerów po ogrodzie.